Prywatne Centrum Terapii Uzależnień "Koninki", Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź
+48 607 407 014 kontakt@jacekswist.pl

4 powody, by więcej się uśmiechać

4 powody, dla których warto się uśmiechać

Człowiek, który stworzył ikonę żółtej pierwszej buźki w 1963 roku, zapoczątkował Światowy Dzień Uśmiechu, obchodzony w pierwszy piątek października każdego roku. Stwierdził, że zaniepokoił się nadmierną komercjalizacją symbolu, i jak jego pierwotne znaczenie i intencje zostały utracone w ciągłym powtarzaniu rynku. Pomyślał, że my wszyscy powinniśmy poświęcić jeden dzień w roku uśmiechom i życzliwym uczynkom na całym świecie. Uśmiechnięta buźka nie zna polityki, geografii ani religii. Pomysł Harveya był taki, że przynajmniej przez jeden dzień każdego roku, my też nie powinniśmy. W tym roku Psychologowie podejmują skoncentrowany wysiłek, aby zmienić dzisiejszy świat i wpłynąć na życie jak największej liczby ludzi. Dziś chcemy, abyś się uśmiechnął.

Uśmiech pomaga Ci się zrelaksować

Uśmiechać się może właściwie pracować pomagać zmieniać nasz mózgi chociaż wzory, pracuje zakłócać ruminative automatyczne myśli i tworzyć nowych ścieżki z pozytywnymi myślami.

Wydajemy się bardziej przystępne

Jesteśmy naturalnie przyciąga do ludzi, którzy uśmiechają się i odwrotnie, negatywne wyrazy twarzy, takie jak zmarszczki i scowls pchać ludzi od siebie. Kiedy czujemy się w dół, nasza twarz ma tendencję do replikować to. Ludzie wtedy nas unikają, co zwiększa nasze poczucie izolacji i samotności. Uśmiechając się do innych, przyciągamy ich do siebie i możemy zacząć zwiększać naszą więź z innymi.

Są zaraźliwe!

Jest to rzeczywiście naukowo udowodnione, że uśmiechanie się jest zaraźliwe! Kiedy się uśmiechamy, wyzwalamy automatyczną reakcję u innych, która powoduje, że oni również się uśmiechają. Jeśli ktoś kieruje do nas szczery uśmiech, prawdopodobnie odwzajemnimy ten uśmiech - spróbuj!

Uśmiech sprawia, że czujemy się dobrze

Uśmiechanie się może rzeczywiście pracować, aby poprawić nasze samopoczucie. Prosty akt zmiany wyglądu naszej twarzy może działać w celu uwolnienia neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina - posłańców dobrego samopoczucia!

WSKAZÓWKA: Uśmiechaj się oczami!

Badanie zostało zakończone w celu porównania różnicy między uśmiechem z ustami sam (standardowy uśmiech), w porównaniu do uśmiechu, który zaangażował swoje oczy (prawdziwy uśmiech), a wyniki były znaczące. W skrócie - uśmiechnij się z oczami, aby uzyskać maksymalne korzyści. Jeśli nie możesz zarządzać to chociaż, badanie nadal wykazało korzyści z standardowego uśmiechu sam. Więc nawet jeśli nie można przywołać pozytywności dla prawdziwego uśmiechu, udawać, aż się uda!

Jeśli te powody nie są wystarczająco dobre dla Ciebie, to wszystko, co musisz zrobić, to szybkie spojrzenie w Internecie, aby znaleźć tak wiele innych, które są równie ważne. Zachęcamy do spróbowania uśmiechania się dzisiaj (niezależnie od tego, jak się czujesz) i zwrócić uwagę na tych wokół ciebie i ich reakcję na twój uśmiech. Zauważ, jak się czujesz, kiedy się uśmiechasz, jak twój umysł koncentruje się na uśmiechu i powodu, dla którego się uśmiechasz, a nie na wszystkich negatywnych rzeczach, które się dzieją. Po prostu zrób sobie dzisiaj przerwę i pozwól sobie być bezwarunkowo szczęśliwym - nie dlatego, że masz powód, by być, ale dlatego, że możesz.

Jeśli zmagasz się ze swoimi emocjami lub masz problem ze znalezieniem powodów do uśmiechu, skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy Cię wesprzeć, abyś żył szczęśliwszym życiem.